Význam a působení jednotlivých minerálů

Amazonit - účinky a vlastnostiPopis:

Zelená odrůda draselného živce s modravým nádechem.Použití:

Pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad, tlumí přebytečnou energii, podporuje vitalitu, udržuje rovnováhu v těle.Uvolňuje svalové napětí a křeče, tiší bolesti hlavy a migrény, reguluje látkovou výměnu, ovlivňuje činnost podvěsku mozkového, vegetativního nervového systému, je schopen filtrovat elektromagnetické záření.Velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestí.Čištění a nabíjení:

Je velmi citlivý na jakékoliv teplotní změny, proto se čistí pod proudem vlažné vody a nabíjí se na křišťálu na denním světle, ale ne na přímém slunci.

Ametyst - účinky a vlastnostiPopis:

Fialová až purpurově červená odrůda křemene.Význam:

Z řeckého názvu methy – medovina.Použití:

Podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost, má uklidňující účinky.Používá se při léčbě zánětů hrtanu, mandlí, při bércových vředech, ulevuje od otoků a bolestí, pomáhá při nespavosti, odstraňování špatných návyků (kouření, špatná životospráva), podporuje imunitní systém a je schopen odstranit z těla negativní energie.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Červený oheň aktivity a modré světlo otevřenosti, ticho a šíře se spojijí v ametystu v novou sílu. Kámen dává „živý klid“, ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie, probouzí se důvěra a odevzdanost vůči silám Universa. -»

Avanturín - účinky a vlastnostiPopis:

Trávově zelený, žlutozelený až červenohnědý, neprůhledný kámen, třpytivý díky množství prorostlých šupinek slídy nebo hematitu.Použití:

Podporuje duševní zdraví, sebehodnocení, navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce.Posiluje a regeneruje srdce, působí příznivě na pokožku, léčí ekzémy a akné, vypadávání vlasů, lupy. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí záněty tlumí nadměrnou chuť k jídlu, takže je vhodný při dietách, pomáhá při léčbě plicních neduhů, psychosomatických potíží, při poruchách spánku.Je to jeden z kamenů s nejuniverzálnějším použitím.

Granát - účinky a vlastnostiPopis:

Rudý, průsvitný.Význam:

Z latinského názvu granatus – zrno.Použití:

Dodává životní energii, podněcuje k činnosti, obecné i sexuální aktivitě, podporuje nadšení, vytrvalost, představivost, vůli a sebedůvěru, zmírňuje deprese.Napomáhá k regeneraci organismu a buněk, podporuje tvorbu červených krvinek. Povzbuzuje vitalitu, reguluje krevní tlak a oběh, posiluje srdce, zastavuje krvácení. Upravuje příčiny hormonálních a sexuálních poruch, působí jako sexuální stimulant a pomáhá léčit impotenci způsobenou psychickými problémy.Léčí revma, nervovou soustavu, kloubní a svalové problémy, záněty, posiluje funkci jater a ledvin.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Dodává životní sílu, sílu vůle, sebedůvěru a úspěch. Otevírá pohled do utajovaného, až k jasnovidnosti. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá ji přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh. -»

Hematit - účinky a vlastnostiPopis:

Červený, hnědý, šedý až černý kovově lesklý oxid železa.Význam:

Z řeckého názvu haimatítés – krvavý kámen.Použití:

Pomáhá při neklidu a nespavosti, pocitech beznaděje a nejistoty, podporuje paměť.Napomáhá tvorbě bílých krvinek, čistí krev a zbavuje ji jedů, působí na lepší prokrvení ledvin, léčí oblast malého mozku, slezinu játra. Používá se při tachykardii, křečích nohou, strnutí šíje, při bolestech zad. Pomáhá při zotavování po nemocech, při bolestech kloubů, vředových a pohlavních chorobách, nápomocen je i při obtížích sexuálního rázu a při léčbě kožních onemocnění jako jsou akné, lupénka, ekzém, problémy s vlasy a pokožkou hlavy.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Pevnost a síla. Působí stavebně na tělo, mobilizuje skryté síly. Pomáhá při stavech slabosti, urychluje rekonvalescenci. Příznivě ovlivňuje tvorbu zdravé buněčné tkáně. -»

Jadeit - účinky a vlastnosti

Použití:

Podporuje schopnost empatie, odstraňuje neklid, neúnavnost, uklidňuje, usnadňuje mezilidskou komunikaci.Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevní oběh, pomáhá při problémech s otěhotněním, usnadňuje porod, tiší migrény a bolesti, snižuje teploty.Léčí infekce, všechny typy žloutenky, chřipku a křečové žíly.Voda se používá k léčbě močových kamenů, žaludečních problémů a mírných otrav, pásových oparů i oparů rtů.

Jaspis - účinky a vlastnostiPopis:

Je tvořen ze směsi chalcedonu, křemene a opálu, je béžový až červený se skvrnami různých barev, neprůhledný.Význam:

Z řeckého názvu jaspisínés – kropenatý kámen.Použití:

Podporuje toleranci a trpělivost, zbavuje nerozhodnosti, podporuje nezištnost, skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli, zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí.Podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny a močový měchýř, potíže aorty a celého krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchového ústrojí, nepravidelnosti menstruačního cyklu i neplodnost. Je nápomocen i při léčbě leukémie a zhoubných nádorů a působí jako jejich prevence. Aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny i slinivky, je schopen odstraňovat radioaktivitu z těla.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Spojuje s elementární silou Země. Učí nesobeckosti a skromnosti, posiluje krev, propůjčuje vitalitu, stabilitu a trpělivost. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo do síly a vytváří tím pocit klidu a bezpečí. -»

Křišťál - účinky a vlastnostiPopis:

Průsvitný, bezbarvý krystal křemene.Význam:

Z řeckého názvu kristalus - čirý.Použití:

Podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Je naprosto univerzální a působí na všechny neduhy, používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním.Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje, podporuje neutralitu, odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle.Ovlivňuje funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí, pomáhá při nevolnostech, závratích, bolestech hlavy a migréně, tlumí horečku. Příznivý účinek má i na vlasy, pokožku, nehty, sliznice a snižuje otoky.Čištění a nabíjení:

Čistí se pod proudem vody nebo v misce s vodou, nabíjí se na přímém slunci (s výjimkou Brazilského křišťálu, který je citlivý na slunce a nabíjí se pouze v noci).Čakry a léčivá síla kamenů: »

Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlu duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii. -»Labradorit - účinky a vlastnosti

Popis:

Bezbarvý, šedobílý, namodralý či černý s měňavými efekty, neprůhledný.Použití:

Ochraňuje auru, pomáhá nám vracet se skrze vzpomínky do minulosti, odstraňuje blokády, zklidňuje mysl a vede nás k uskutečňování snů, podporuje rozvíjení slovní zásoby, odstraňuje stres a deprese.Zmírňuje pocity chladu, chrání před nachlazením, léčí bolesti páteře, kostí, zubů, revma, vysoký krevní tlak a nemoci srdce.Čištění a nabíjení:

Je individualista, nesnese ve své blízkosti jiné kameny, ruší jejich účinky, je tedy třeba ho užívat samostatně.Je velmi citlivý na změny teplot.

Malachit - účinky a vlastnostiPopis:

Neprůhledný, ve všech odstínech zelené, skelně až matně lesklý uhličitan mědi.Význam:

Z řeckého názvu malakos - měkký.Použití:

Pomáhá při partnerských neshodách a problémech, podporuje klid, emocionální vyrovnanost, dodává energii, trpělivost, podporuje kreativitu a přizpůsobivost, harmonizuje rozumovou a citovou stránku, odbourává ostych.Mírní bolesti při zánětech, napomáhá při dlouhodobé rekonvalescenci po těžkých nemocech, posiluje imunitu, podporuje funkci žaludku a sleziny, příznivě působí na srdce.Léčí oslabený zrak, astma, pomáhá při menstruačních a porodních bolestech, omezuje ukládání tuku v těle a odstraňuje z něj škodliviny.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Odebírá z těla negativní energii, bourá blokády v něm zakořeněné a bez omezení přispívá k hojivým procesům v celém organismu. V centru srdce neutralizuje emotivní problémy, uklidňuje a probouzí harmonii a mír v duši. -»

Onyx - účinky a vlastnostiPopis:

Černý achát s bílými nebo hnědými proužky.Použití:

Působí proti smutku, podporuje sebevědomí, mírní deprese, dodává odvahu, odstraňuje strach z temna a neznáma, podporuje soustředění a pokoru, sebekontrolu.Odvádí z těla negativní energii, ale neabsorbuje ji do sebe.Léčí potíže s koleny, anginu pectoris, žaludeční vředy, slezinu, poruchy rovnováhy, posiluje imunitu, zlepšuje zrak a sluch.Kvůli neschopnosti absorbovat energii se nedoporučuje ho užívat dlouhodobě.Čištění a nabíjení:

Čistí se pod tekoucí vodou, co nejčastěji. Stejně tak i nabíjení se provádí co nejčastěji a co nejdéle (i několik dní) na přímém slunci.

Růženín - účinky a vlastnostiPopis:

Růžová odrůda křemene.Použití:

Pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu, podporuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost, podněcuje citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému, podporuje fantazii, inspiraci a tvořivost, trpělivost, dává sílu k odpuštění, učí sebeúctě a sebelásce.Příznivě působí při úzkostech a neurotických potížích, odstraňuje apatii, strach, zlost, nelibost a pocity viny.Je univerzální, použitelný na vše.Dodává energii, používá se k léčbě ledvin, srdce, jater, plic, mužských pohlavních orgánů a má vliv na mužskou plodnost.Výrazně ovlivňuje důležitá centra vegetativního nervového systému, odvodňuje a odvádí z těla škodliviny, doporučuje se při rekonvalescenci.Uklidňuje a posiluje srdeční činnost, pomáhá při psychosomatických potížích, střevních problémech, léčí infekty močových cest, čelní dutiny a nos.

Tygří oko - účinky a vlastnostiPopis:

Žlutá varianta křemene s prorostlými vlákny azbestu se zlatohnědými žilkami.Význam:

Název díky vzhledu kamene.Použití:

Posiluje odvahu, podporuje psychickou harmonii, rozhodnost a koncentraci. Léčí deprese, chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií.Voda z něj působí na problémy kostí a kloubů a celkově na pohybový aparát.Podporuje činnost jater, ničí viry a bakterie, léčí a posiluje oči, mírní astma.Čištění a nabíjení:

Čistí se pod proudem vody, nabíjí se na přímém slunci.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Dokáže prohřát celý organismus. Posiluje vnější i vnitřní zrak jehož oslabení bývá převážně zapříčiněno emotivními blokádami. Zbystřuje rozum a napomáhá v uvědomění si vlastních chyb. -»

Tyrkys - účinky a vlastnostiPopis:

Modrý, zelenomodrý až šedý.Význam:

Překlad turecký kámen, neboť v minulosti byl převážen přes Turecko.Použití:

Pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek, chrání auru a pohlcuje škodlivé vlivy, zesiluje intuici, vyrovnanost, podporuje úspěch, štěstí a klid v rodině, zahání zlé sny.Léčí bolesti dýchacích cest a jejich záněty, nemoci očí, nespavost a koktavost.Podporuje funkci jater a žláz, upravuje veškeré tělesné funkce.Je ochranným kamenem. Před nebezpečím, nemocí či osudovou ranou vybledne a zmatní,

čímž nositele varuje, což mohu potvrdit ze své nedávné vlastní zkušenosti.Čakry a léčivá síla kamenů: »

Spojuje vysoké duchovní ideály s původní vitální silou Země. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy. 

Zdroj internet